š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Nasir Thick Luxe Boutique Rug
| Collection: | Nasir |
|---|---|
| Colors: | Cream, Mustard, Charcoal, Light Gray, Medium Brown, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.34" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.43" |
Select Title
From $27.65
Original: $79.00
-65%Nasir Thick Luxe Boutique Rugā
$79.00
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Nasir |
|---|---|
| Colors: | Cream, Mustard, Charcoal, Light Gray, Medium Brown, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.34" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.43" |























