š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now




Nimai Beige Wool Area Rug
| Collection: | Nimai |
|---|---|
| Colors: | Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $89.00
Nimai Beige Wool Area Rugā
$89.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Nimai |
|---|---|
| Colors: | Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























