š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Nourison Blanco Ivory Contemporary Indoor Area Rug
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 91% Wool / Face: 9% Cotton / Warp: 91% Wool / Warp: 9% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
Select Title
From $99.05
Original: $283.00
-65%Nourison Blanco Ivory Contemporary Indoor Area Rugā
$283.00
$99.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 91% Wool / Face: 9% Cotton / Warp: 91% Wool / Warp: 9% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |























