š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Nourison Capelle Blanket Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 44% Leather / Face: 56% Wool / Warp: 44% Leather / Warp: 56% Wool / Warp: Felt |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Backing: | Felt |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
$41.65
Original: $119.00
-65%Nourison Capelle Blanket Indoor Area Rug - Clearanceā
$119.00
$41.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 44% Leather / Face: 56% Wool / Warp: 44% Leather / Warp: 56% Wool / Warp: Felt |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Backing: | Felt |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























