š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Nourison Charm Silver Ivory Modern Indoor Washable Area Rug
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 83% Polyester / Face: 15% Cotton / Face: 2% Other Fibers / Warp: 83% Polyester / Warp: 15% Cotton / Warp: 2% Other Fibers / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
Select Title
From $12.95
Original: $37.00
-65%Nourison Charm Silver Ivory Modern Indoor Washable Area Rugā
$37.00
$12.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 83% Polyester / Face: 15% Cotton / Face: 2% Other Fibers / Warp: 83% Polyester / Warp: 15% Cotton / Warp: 2% Other Fibers / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |























