š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now




Nourison Damask Black White Vintage Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Black, White |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 83% Polyester / Face: 14% Cotton / Face: 3% Rayon / Warp: 83% Polyester / Warp: 14% Cotton / Warp: 3% Rayon / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
$82.25
Original: $235.00
-65%Nourison Damask Black White Vintage Indoor Area Rug - Clearanceā
$235.00
$82.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Black, White |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 83% Polyester / Face: 14% Cotton / Face: 3% Rayon / Warp: 83% Polyester / Warp: 14% Cotton / Warp: 3% Rayon / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |























