š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison Etchings Blue Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Light Blue |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 90% Polypropylene / Face: 10% Polyester / Warp: 90% Polypropylene / Warp: 10% Polyester / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |
$258.65
Original: $739.00
-65%Nourison Etchings Blue Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$739.00
$258.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Light Blue |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 90% Polypropylene / Face: 10% Polyester / Warp: 90% Polypropylene / Warp: 10% Polyester / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |























