š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Nourison Fantasia Blanket Shag Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 61% Wool / Face: 21% Polyester / Face: 18% Nylon / Warp: 61% Wool / Warp: 21% Polyester / Warp: 18% Nylon |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 1" |
| Styles: | Shag & Flokati |
| Made In: | India |
| Thickness: | 1" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
$122.15
Original: $349.00
-65%Nourison Fantasia Blanket Shag Indoor Area Rug - Clearanceā
$349.00
$122.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 61% Wool / Face: 21% Polyester / Face: 18% Nylon / Warp: 61% Wool / Warp: 21% Polyester / Warp: 18% Nylon |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 1" |
| Styles: | Shag & Flokati |
| Made In: | India |
| Thickness: | 1" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























