š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison Julian Ruby Floral Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Ruby |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Wool / Warp: Polyester and Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Floral |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.75" |
$157.15
Original: $449.00
-65%Nourison Julian Ruby Floral Indoor Area Rug - Clearanceā
$449.00
$157.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Ruby |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Wool / Warp: Polyester and Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Floral |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.75" |























