š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison Lunette Sand Tribal Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Sandstone |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 76% Wool / Face: 24% Rayon / Warp: 76% Wool / Warp: 24% Rayon / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Tribal |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
$1,199.00
Nourison Lunette Sand Tribal Indoor Area Rug - Clearanceā
$1,199.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Sandstone |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 76% Wool / Face: 24% Rayon / Warp: 76% Wool / Warp: 24% Rayon / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Tribal |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























