š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison Opaline Beige Vintage Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Beige |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 60% New Zealand Wool / Face: 40% Luxcelle / Warp: 60% New Zealand Wool / Warp: 40% Luxcelle / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.75" |
Select Title
From $1,699.00
Nourison Opaline Beige Vintage Indoor Area Rug - Clearanceā
$1,699.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Beige |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 60% New Zealand Wool / Face: 40% Luxcelle / Warp: 60% New Zealand Wool / Warp: 40% Luxcelle / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.75" |























