š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Nourison Plateau Blanket Modern Indoor Area Rug
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 47% Wool / Face: 38% Rayon / Face: 11% Cotton / Face: 4% Other / Warp: 47% Wool / Warp: 38% Rayon / Warp: 11% Cotton / Warp: 4% Other |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
$164.15
Original: $469.00
-65%Nourison Plateau Blanket Modern Indoor Area Rugā
$469.00
$164.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 47% Wool / Face: 38% Rayon / Face: 11% Cotton / Face: 4% Other / Warp: 47% Wool / Warp: 38% Rayon / Warp: 11% Cotton / Warp: 4% Other |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























