š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison Prismatic Beige Silver Painterly Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Beige Silver |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 50% New Zealand Wool / Face: 50% Luxcelle / Warp: 50% New Zealand Wool / Warp: 50% Luxcelle / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Painterly |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.75" |
$1,799.00
Nourison Prismatic Beige Silver Painterly Indoor Area Rug - Clearanceā
$1,799.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Beige Silver |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 50% New Zealand Wool / Face: 50% Luxcelle / Warp: 50% New Zealand Wool / Warp: 50% Luxcelle / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Painterly |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.75" |























