š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Nourison Splash Beige Silver Modern Indoor Area Rug
| Colors: | Beige Silver |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Polypropylene / Face: 20% Polyester / Warp: 80% Polypropylene / Warp: 20% Polyester / Warp: Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $46.55
Original: $133.00
-65%Nourison Splash Beige Silver Modern Indoor Area Rugā
$133.00
$46.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Beige Silver |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Polypropylene / Face: 20% Polyester / Warp: 80% Polypropylene / Warp: 20% Polyester / Warp: Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |























