š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Nourison Tangra Cream Grey Modern Indoor Area Rug
| Colors: | Cream Gray |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 87% Polypropylene / Face: 13% Polyester / Warp: 87% Polypropylene / Warp: 13% Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.38" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.38" |
Select Title
From $62.65
Original: $179.00
-65%Nourison Tangra Cream Grey Modern Indoor Area Rugā
$179.00
$62.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Cream Gray |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 87% Polypropylene / Face: 13% Polyester / Warp: 87% Polypropylene / Warp: 13% Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.38" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.38" |























