š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison Urban Chic Cream Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Cream |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 58% Polypropylene / Face: 42% Polyester / Warp: 58% Polypropylene / Warp: 42% Polyester / Warp: Non-skid Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |
$69.65
Original: $199.00
-65%Nourison Urban Chic Cream Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$199.00
$69.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Cream |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 58% Polypropylene / Face: 42% Polyester / Warp: 58% Polypropylene / Warp: 42% Polyester / Warp: Non-skid Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |























