š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Ooralea Area Rug - Clearance
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ooralea |
| Colors: | Charcoal, Tan, Beige, Light Slate, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polypropylene / Face: 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Ooralea Area Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ooralea |
| Colors: | Charcoal, Tan, Beige, Light Slate, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polypropylene / Face: 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























