🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now


















Ottawa Luxe Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Silver Blue with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ottawa |
| Colors: | Teal, Tan, Rust, Pale Blue, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Ottawa Luxe Rug—
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Silver Blue with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ottawa |
| Colors: | Teal, Tan, Rust, Pale Blue, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























