š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

























Palimbang Cream 3D Rug
| About: | This incredible rug features an embossed, straight line pattern in neutral colors that creates a diamond shape and is sure to stand out and add some serious style. Plus, the stylish tassels on each end add a touch of regality to your living room or bedroom. For any modern or classic interior design idea, this rug is the perfect choice! |
|---|---|
| Collection: | Palimbang |
| Colors: | Cream, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.67" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.75" |
| Fringe Length: | 0.4" |
Select Title
From $179.00
Palimbang Cream 3D Rugā
$179.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | This incredible rug features an embossed, straight line pattern in neutral colors that creates a diamond shape and is sure to stand out and add some serious style. Plus, the stylish tassels on each end add a touch of regality to your living room or bedroom. For any modern or classic interior design idea, this rug is the perfect choice! |
|---|---|
| Collection: | Palimbang |
| Colors: | Cream, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.67" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.75" |
| Fringe Length: | 0.4" |























