š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Parcoal Area Rug - Clearance
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Parcoal |
| Colors: | Beige, Charcoal, Black, Peach, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 90% Polypropylene / Face: 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $41.65
Original: $119.00
-65%Parcoal Area Rug - Clearanceā
$119.00
$41.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Parcoal |
| Colors: | Beige, Charcoal, Black, Peach, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 90% Polypropylene / Face: 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























