š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now















Priscilla Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Light Beige with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Parkfield |
| Colors: | Tan, Teal, Sky Blue, Beige, Dark Brown, Burnt Orange |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 80% Polypropylene / Face: 20% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Priscilla Area Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Light Beige with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Parkfield |
| Colors: | Tan, Teal, Sky Blue, Beige, Dark Brown, Burnt Orange |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 80% Polypropylene / Face: 20% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























