






Feizy Peconic Modern Abstract - Tan/Ivory Area Rug
| Collection: | Peconic |
|---|---|
| Colors: | Tan, Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100%Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.8" |
| Styles: | Contemporary,Industrial,Casual |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.8" |
Original: $219.00
-65%$219.00
$76.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Peconic |
|---|---|
| Colors: | Tan, Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100%Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.8" |
| Styles: | Contemporary,Industrial,Casual |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.8" |























