š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Pelton Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Natural with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Pelton |
| Colors: | Medium Gray, Black, Charcoal, Off White, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $31.15
Original: $89.00
-65%Pelton Area Rug - Clearanceā
$89.00
$31.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Natural with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Pelton |
| Colors: | Medium Gray, Black, Charcoal, Off White, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























