🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



















Pewamo Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Bisque with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Pewamo |
| Colors: | Black, Charcoal, Tan, Beige, Dark Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 80% Polypropylene / Face: 20% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Pewamo Area Rug - Clearance—
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Bisque with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Pewamo |
| Colors: | Black, Charcoal, Tan, Beige, Dark Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 80% Polypropylene / Face: 20% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























