š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Phillip Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Teal with southwestern style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Phillip |
| Colors: | Blue, Purple, Rust, Pink, Light Blue, Light Sage |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Phillip Area Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Teal with southwestern style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Phillip |
| Colors: | Blue, Purple, Rust, Pink, Light Blue, Light Sage |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























