



Feizy Piraj Traditional Bordered - Red/Orange/Blue Area Rug - Clearance
| Collection: | Piraj |
|---|---|
| Colors: | Red, Orange, Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Traditional,Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.19" |
Original: $219.00
-65%$219.00
$76.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Piraj |
|---|---|
| Colors: | Red, Orange, Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Traditional,Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.19" |























