





Feizy Pollock Modern Geometric - Ivory/Brown/Tan Area Rug
| Collection: | Pollock |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Dark Red, Tan |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Wool, Nylon / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.59" |
| Styles: | Contemporary,Casual,Transitional,Bohemian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
Original: $139.00
-65%$139.00
$48.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Pollock |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Dark Red, Tan |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Wool, Nylon / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.59" |
| Styles: | Contemporary,Casual,Transitional,Bohemian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |























