








Feizy Prasad Modern Abstract - Ivory/Taupe/Silver Area Rug
| Collection: | Prasad |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Taupe, Silver Gray |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: Polypropylene, Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary,Luxury & Glam |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Prasad |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Taupe, Silver Gray |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: Polypropylene, Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary,Luxury & Glam |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























