






Feizy Prescott Traditional Oriental - Red/Tan/Ivory Area Rug
| Collection: | Prescott |
|---|---|
| Colors: | Red, Tan, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Viscose, Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.6" |
| Styles: | Traditional,Bohemian & Eclectic |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
Original: $1,149.00
-65%$1,149.00
$402.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Prescott |
|---|---|
| Colors: | Red, Tan, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Viscose, Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.6" |
| Styles: | Traditional,Bohemian & Eclectic |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |























