š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Rainworth Modern Slate Luxe Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Chocolate Brown with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Rainworth |
| Colors: | Charcoal, Tan, Light Slate, Beige, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polypropylene / Face: 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Rainworth Modern Slate Luxe Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Chocolate Brown with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Rainworth |
| Colors: | Charcoal, Tan, Light Slate, Beige, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polypropylene / Face: 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























