š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now












Ascot Solid Beige Wool Shag Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Burnt Orange with solid pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Renovo |
| Colors: | Cream, Taupe, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 20% Polyester / Face: 80% NZ Wool |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 2.5" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 2.75" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Select Title
From $48.65
Original: $139.00
-65%Ascot Solid Beige Wool Shag Rugā
$139.00
$48.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Burnt Orange with solid pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Renovo |
| Colors: | Cream, Taupe, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 20% Polyester / Face: 80% NZ Wool |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 2.5" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 2.75" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























