🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






















Richelieu Thick Luxe Turkish Rug
| Collection: | Richelieu |
|---|---|
| Colors: | Denim, Mustard, Olive, Sage, Charcoal, Rust |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester, 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Select Title
From $34.65
Original: $99.00
-65%Richelieu Thick Luxe Turkish Rug—
$99.00
$34.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Richelieu |
|---|---|
| Colors: | Denim, Mustard, Olive, Sage, Charcoal, Rust |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester, 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.6" |























