š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










Ange Rust Rich Textured Traditional Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Burnt Orange, Sunflower with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ange |
| Colors: | Sage, Tan, Mustard, Rust, Olive, Light Sage |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $27.65
Original: $79.00
-65%Ange Rust Rich Textured Traditional Rugā
$79.00
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Burnt Orange, Sunflower with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ange |
| Colors: | Sage, Tan, Mustard, Rust, Olive, Light Sage |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























