





Feizy Rylan Transitional Floral & Botanical - Ivory/Blue/Tan Area Rug
| Collection: | Rylan |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Blue, Tan |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.68" |
| Styles: | Transitional,Casual,Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.68" |
Original: $159.00
-65%$159.00
$55.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Rylan |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Blue, Tan |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.68" |
| Styles: | Transitional,Casual,Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.68" |























