🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now


















Ryuu Black & White Area Rug - Clearance
| Collection: | Ryuu |
|---|---|
| Colors: | Beige, Black |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.74" |
| Styles: | Modern Geometric |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.86" |
| Fringe Length: | 1.6" |
Select Title
From $49.00
Ryuu Black & White Area Rug - Clearance—
$49.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Ryuu |
|---|---|
| Colors: | Beige, Black |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.74" |
| Styles: | Modern Geometric |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.86" |
| Fringe Length: | 1.6" |























