š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Sorell Sage Textured Weave Cottage Farmhouse Wool Handmade Area Rug - Clearance
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Sage, Ivory, Ecru with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Gerard |
| Colors: | Sage, Ivory, Ecru |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Fringe Length: | 3" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $27.65
Original: $79.00
-65%Sorell Sage Textured Weave Cottage Farmhouse Wool Handmade Area Rug - Clearanceā
$79.00
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Sage, Ivory, Ecru with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Gerard |
| Colors: | Sage, Ivory, Ecru |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Fringe Length: | 3" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























