š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Southborough Premium Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Blue Multi with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Southborough |
| Colors: | Cream, Tan, Light Sage, Medium Brown, Ice Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.23" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Select Title
From $90.65
Original: $259.00
-65%Southborough Premium Area Rugā
$259.00
$90.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Blue Multi with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Southborough |
| Colors: | Cream, Tan, Light Sage, Medium Brown, Ice Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.23" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























