š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










Stinesville Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Slate Gray Taupe with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Stinesville |
| Colors: | Tan, White, Charcoal, Gray, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 60% Polypropylene / Face: 40% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Stinesville Area Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Slate Gray Taupe with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Stinesville |
| Colors: | Tan, White, Charcoal, Gray, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 60% Polypropylene / Face: 40% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























