š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










Tavran Taupe Subtle Linear Texture Cottage Farmhouse Viscose Handmade Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Viscose using hand loomed construction available in Taupe, Sandstone, Beige with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Jaeger |
| Colors: | Taupe, Sandstone, Beige |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | Face: 100% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.45" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Select Title
From $31.15
Original: $89.00
-65%Tavran Taupe Subtle Linear Texture Cottage Farmhouse Viscose Handmade Area Rug - Clearanceā
$89.00
$31.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Viscose using hand loomed construction available in Taupe, Sandstone, Beige with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Jaeger |
| Colors: | Taupe, Sandstone, Beige |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | Face: 100% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.45" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























