š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

The Studio Edit Machine Woven Rachel Zoe x LIVABLISS RZSE-2311 Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Cream, Black, Ivory with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Colors: | Cream, Black, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polypropylene / Face: 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $12.25
Original: $35.00
-65%The Studio Edit Machine Woven Rachel Zoe x LIVABLISS RZSE-2311 Area Rugā
$35.00
$12.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Cream, Black, Ivory with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Colors: | Cream, Black, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polypropylene / Face: 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























