




Feizy Theo Modern Solid - Blue/Tan Area Rug
| Collection: | Theo |
|---|---|
| Colors: | Blue, Tan |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100%Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary,Casual |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Theo |
|---|---|
| Colors: | Blue, Tan |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100%Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary,Casual |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |























