š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Thera Washable Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Medium Purple with oriental pattern, traditional style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Thera |
| Colors: | Off White, Light Beige, Peach, Black, Amber |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.05" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.17" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Thera Washable Area Rugā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Medium Purple with oriental pattern, traditional style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Thera |
| Colors: | Off White, Light Beige, Peach, Black, Amber |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.05" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.17" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























