š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now













Tracyton Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Tracyton |
| Colors: | Teal, Gray, Mustard, Rust, Medium Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Tracyton Area Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Tracyton |
| Colors: | Teal, Gray, Mustard, Rust, Medium Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























