







Feizy Truxel Modern Polka Dots - Tan/Brown Area Rug
| Collection: | Truxel |
|---|---|
| Colors: | Tan, Dark Red |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.51" |
| Styles: | Contemporary,Casual |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.51" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Truxel |
|---|---|
| Colors: | Tan, Dark Red |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.51" |
| Styles: | Contemporary,Casual |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.51" |























