š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Tuyet Floral Wool Area Rug - Clearance
| Collection: | Tuyet |
|---|---|
| Colors: | Crimson, Coral, Blue, Light Green, Olive, Peach, Sky Blue, Mustard, Green, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Tuyet Floral Wool Area Rug - Clearanceā
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Tuyet |
|---|---|
| Colors: | Crimson, Coral, Blue, Light Green, Olive, Peach, Sky Blue, Mustard, Green, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |























