š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Uchu Area Rug - Clearance
| Collection: | Uchu |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Gray, Dark Red, Burgundy, Medium Brown, Light Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 1" |
Select Title
From $59.15
Original: $169.00
-65%Uchu Area Rug - Clearanceā
$169.00
$59.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Uchu |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Gray, Dark Red, Burgundy, Medium Brown, Light Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 1" |























