š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Urmat Wool Area Rug
| Collection: | Urmat |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Sandstone, Taupe |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |
Select Title
From $31.15
Original: $89.00
-65%Urmat Wool Area Rugā
$89.00
$31.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Urmat |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Sandstone, Taupe |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |























