






Feizy Ustad Traditional Persian - Gray/Taupe/Blue Area Rug - Clearance
| Collection: | Ustad |
|---|---|
| Colors: | Gray, Taupe, Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional,Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Original: $639.00
-65%$639.00
$223.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Ustad |
|---|---|
| Colors: | Gray, Taupe, Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional,Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |























