š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Uzundere Hand Knotted Wool & Cotton Area Rug
| Collection: | Uzundere |
|---|---|
| Colors: | Beige, Blue, Coral, Red, Rust, Lime Green |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 80% Wool, 20% Cotton / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $97.65
Original: $279.00
-65%Uzundere Hand Knotted Wool & Cotton Area Rugā
$279.00
$97.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Uzundere |
|---|---|
| Colors: | Beige, Blue, Coral, Red, Rust, Lime Green |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 80% Wool, 20% Cotton / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |























