






Feizy Vancouver Light Taupe Modern Geometric Area Rug
| Collection: | Vancouver |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Tan, Dark Red |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: Polypropylene, Polyester / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.63" |
| Styles: | Contemporary,Scandinavian,Transitional,Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.63" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Vancouver |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Tan, Dark Red |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: Polypropylene, Polyester / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.63" |
| Styles: | Contemporary,Scandinavian,Transitional,Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.63" |























